Blog

Dlaczego warto zadbać o wideo marketing?

1386 Views0 Comment

Intrygujący, kreatywny i dobrze wykonany film marketingowy wzbudza silne uczucia wśród odbiorców. Można wyróżnić kilka najczęściej występujących emocji i uczuć, które po obejrzeniu wywołuje dobry wideo marketing:

1: Zaufanie

Wideo umieszczane w internecie posiadają zdecydowaną przewagę nad innymi treściami marketingowymi: nadają markom ludzkie oblicze. Gdy w Twoim filmiku występują prawdziwi ludzie, zdobywa on zaufanie użytkowników, a ponieważ konkurencja pomiędzy markami rośnie niemal w każdej niszy online, właśnie to zaufanie może mieć ogromne znaczenie.

2: Ciekawość

Najlepszym sposobem na wzbudzenie ciekawości jest odpowiednie wideo w odcinkach. Zainteresuj swoich potencjalnych odbiorców, przygotuj kilka filmików powiązanych ze sobą treścią. To skuteczna strategia video marketingu, aby zwiększyć swoją bazę subskrybentów. Dodatkowo każdy filmik powinien kończyć się zajawką o tym, czego można spodziewać się w następnym wideo i  odnośnikiem do strony zawierającej dalsze informacje, o których nie wspomniano w filmie.

3: Pewność

Referencje klienta w formie filmu? Właśnie tak masz kolejnego potencjalnego kontrahenta w garści: za pomocą obejrzanego wideo będą się identyfikować z osobą na filmie, co przełamie wszelkie wątpliwości, które mógłby mieć, w przypadku referencji popularnych papierowych.

4: Rozrywka

Większość „virali” (filmików przesyłanych sobie przez użytkowników) w mediach społecznościowych jest w formie wideo. Filmy te ciekawią, a niektóre z nich mogą być też niezmiernie kreatywne. Wymyśl scenariusz związany z branżą i zrealizuj go, dodając odrobinę kreatywności i humoru. Jest to jedna z trudniejszych form wideo, gdyż wymaga czasami abstrakcyjnego myślenie i świeżego spojrzenia oraz wiedzy fachowej. Jednak konkurencja będzie na tyle znikoma, że wyróżni Cię od innych w branży.

Wideo Marketing
Wideo Marketing

Dlaczego wideo marketing staje się coraz ważniejszy z roku na rok?

 1. Rosnąca liczba użytkowników:  Na całym świecie wzrasta procent dorosłych oglądających filmiki w sieci. Pomyśl tylko jak ogromna będzie siła przekazu wideo w marketingu cyfrowym w następnych latach!
 2. Więcej treści w krótszym czasie: Film to rodzaj treści cyfrowej ciągle zwiększający zastosowanie i wykorzystywanie, podczas gdy długość pojedynczego filmiku wciąż się zmniejsza. Ludzie oglądają filmiki w pośpiechu, nie chcą marnować czasu na czytanie tekstu, szczególnie na małych ekranach tj. telefon, tablet.
 3. Mobilność: W latach 2014 i 2015, przeciętny czas spędzony na oglądaniu filmików podwoił się na telefonach komórkowych i potroił na tabletach.
 4. Popularne formy wideo

Oto niektóre z popularnych formatów video, które generują zaangażowanie użytkowników lub zwiększają widoczność marki:

 • Opinie klientów w formie wideo
 • Demonstracje usług, produktów
 • Filmiki „o firmie”
 • Filmiki instruktażowe
 • Samouczki video
 • Wywiady
 • Kreatywne filmiki z elementami humoru